Wyciskarka do cytrusów

Wyciskarka do cytrusów

Decydując się na zakup wyciskarki do cytrusów, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, jak duży jest pojemnik na sok. Obecnie w sprzedaży znajdują się modele z pojemnikami o pojemności od 0,2 do 1 litra. Jeżeli planujemy jednorazowo przygotowywać sok dla większej grupy osób, koniecznie trzeba postawić na wyciskarkę, w pojemniku której jednorazowo zmieści się przynajmniej 0,5 litra soku.

Nie bez znaczenia jest także materiał, z jakiego wykonano urządzenie, z pomocą którego mamy wyciskać sok. Dzbanek, do którego trafia wyciśnięty sok powinien być przezroczysty. Wówczas bez trudu będzie można kontrolować ilość soku w dzbanku. Obecnie większość dostępnych na rynku wyciskarek to modele wykonane z tworzywa sztucznego. W sprzedaży znaleźć można jednak również wyciskarki kosztujące znacznie więcej, ale zawierające elementy wykonane ze stali. Takie wyciskarki odznaczają się o wiele większą trwałością. Jeżeli chcemy kupić trwałą wyciskarkę, nie można tego elementu pominąć. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Moc a efektywność

Dostępne dzisiaj na rynku sokowirówki to urządzenia, których moc może wahać się od 150 do 600W. Osoby, które chcą przygotowywać sok przygotowany z miękkich owoców i warzyw – na przykład z jabłek oraz pomidorów – bez przeszkód mogą kupić model o niewielkiej mocy.

Aby przygotować sok z produktów twardszych, a więc na przykład buraków, selera czy marchwi, konieczny jest zakup sokowirówki, której moc będzie przekraczała 150W. Wyciskarki do soku to urządzenia charakteryzujące się mocą od 100 do 450W. Wybierając moc urządzenia, należy brać pod uwagę dokładnie to samo, co w przypadku sokowirówek, a więc to, z jakich owoców sok będziemy chcieli przygotować. W przypadku miękkich warzyw i owoców model o mocy od 100 do 150W w zupełności wystarczy.

W przypadku wyciskarki do cytrusów dostępne są modele o mocy od 20 do 85W. Im większą moc będzie miało urządzenie, tym szybciej, a jednocześnie efektywniej uda się nam wyciskać owoce. Decydując się na urządzenie do wyciskania soku trzeba pamiętać o jednym: nierzadko są to urządzenia naprawdę bardzo głośne. Generalnie sprawdza się zasada, że im większą moc ma dane urządzenie, tym głośniej będzie ono pracowało. Najbardziej ciche w pracy są wyciskarki do cytrusów. Największy hałas generują sokowirówki.