Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?

Dlaczego warto pić świeżo wyciskane soki?

Trudno wskazać jeden tylko powód, dla którego warto pić świeże soki. Na pierwszy plan wysuwa się to, że mamy w ich przypadku do czynienia z wyjątkowo ważnym składnikiem zdrowej diety, a przecież każdy dąży do optymalnej formy. Soki z wyciskarki różnią się przy tym zasadniczo od tych, z którymi mamy di czynienia w sklepach. Mają nie tylko znacznie więcej witamin, ale również składników mineralnych.

To właśnie dlatego tak dobrze wpływają tak na nasz układ odpornościowy, jak i na zdrowie jako takie. Oczywiście, choć soki mają wiele zalet, nie oznacza to wcale, że właśnie w takiej firmie powinny być spożywane wszystkie owoce i warzywa. Nie można zapominać o tym, że są one cennym źródłem błonnika, który jest niezbędny naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jeśli jednak na co dzień z różnych przyczyn stronimy od owoców i warzyw, soki z wyciskarki są znakomitym pomysłem na nadrobienie zaległości i zapewnienie sobie dostępu do najbardziej wartościowych składników odżywczych.

Zalety wyciskanych soków

Zastanawiając się nad tym, jak duże korzyści daje nam picie soków owocowych i warzywnych warto mieć na uwadze między innymi to, że coraz więcej osób zmaga się współcześnie z problemami z trawieniem. Wyciskany sok ma natomiast wszystkie witaminy, minerały, enzymy oraz inne składniki odżywcze, warto mu przy tym zaufać również dlatego, że w jego skład wchodzi błonnik. Dzięki temu nasz organizm jest nie tylko karmiony we właściwy sposób, ale również może liczyć na to, że otrzyma posiłek, którego strawienie nie będzie skomplikowane.

Zdrowe soki z wyciskarki

Warto pamiętać i o tym, że choć owoce i warzywa są bardzo zdrowe, proces ich przetwarzania zajmuje organizmowi sporo czasu. Może być to zarówno jedna, jak i kilkanaście godzin, duże znaczenie ma bowiem i to, co jedliśmy między posiłkami. Tymczasem soki są przyswajane wyjątkowo szybko. Organizm nie tylko wzbogaca się w substancje odżywcze, ale również może z nich korzystać niemal natychmiast po ich otrzymaniu. Takie rozwiązanie wydaje się szczególnie atrakcyjne wówczas, gdy mamy do czynienia z osobami chorymi, świeżo wyciskane soki mają bowiem niebagatelny wpływ na proces ich powrotu do zdrowia i tempo, w jakim on następuje.

Suplementy diety vs świeże soki

Soki z owoców i warzyw mogą być też ciekawym rozwiązaniem z punktu widzenia tych osób, które do tej pory brały suplementy diety powstające w laboratoriach koncernów farmaceutycznych. Soki mają takie same właściwości, jak ma to miejsce w przypadku suplementów, a jednocześnie nie niosą za sobą skutków ubocznych, jakie są charakterystyczne dla farmaceutyków.