CODZIENNA SZKLANKA ZDROWIA – CZY WARTO WYCISKAĆ SOKI?

CODZIENNA SZKLANKA ZDROWIA – CZY WARTO WYCISKAĆ SOKI?

Jeśli ktoś zacznie pić świeże soki od razu zobaczy jak korzystne to będzie dla zdrowia. Nie będzie już problemów z grypą czy też anginą. To moc, której nie znajdziemy nigdzie indziej.

Pewnie większość osób będzie mogła powiedzieć o sobie, że jest zdrowa jak ryba. Należy sobie powiedzieć, że soki po prostu warto wyciskać sobie i to najlepiej każdego dnia. Dzięki nim będzie można nie tylko spożyć coś smacznego, ale będzie to także szansa na zdrowe odżywianie i dobre samopoczucie. W ten sposób do organizmu będą dostarczone cenne substancje, będzie można poprawić trawienie i wzmocni się odporność. (http://sklep.puregreen.pl/wyciskarki-do-sokow/)

Z czego wyciskamy soki?

Można wyciskać soki praktycznie ze wszystkiego. Warto każdego ranka spożywać sobie sok z cytrusów. Dodatkowo w wolnych chwilach można sobie przygotowywać specjalny miks, w którym pojawiać się będą i owoce i warzywa. Każdy owoc oraz każde warzywo będą nam dostarczać wiele cennych witamin oraz substancji odżywczych. Dlatego wystarczy dobrać takie, które nam pasują najbardziej a jednocześnie mają wiele tych odżywczych wartości i następnie zostanie nam jedynie przygotowywanie soków z ich użyciem.

Królową oczywiście będzie marchewka, która powinna zawsze znajdować się w naszej diecie i pośród naszych soków. Mamy tam między innymi betakaroten, który nasz organizm przetwarza na witaminą A i dzięki temu będzie można poprawić sobie wiele procesów w organizmie. Sok nazywany jest eliksirem młodości, ponieważ wpływa również na wzmocnienie naszych komórek i poprawia kolor naszej skóry. To również podstawowy element terapii antyrakowej opartej na sokach przygotowane przez doktora Gersona.

Oczywiście warto spożywać buraka czy grejpfruta, ale należy pamiętać, że tutaj bardzo ważny jest umiar. Niektóre osoby po burakach mogą mieć problemy żołądkowe, ponieważ ma on działanie przeczyszczające. Natomiast sok z grejpfruta może wpływać na leki, które będziemy przyjmować i dlatego może powodować różne poważne problemy. Mimo tego jest to bardzo zdrowy sok, chyba najlepszy z cytrusów, ale zanim zdecydujemy się na jego spożywanie musimy się dobrze zastanowić i sprawdzić czy takie połączenie będzie dla naszego organizmu w 100% bezpieczne. Jeśli tak również grejpfruty warto do diety włączyć.